Edilgrappa PG22/60DE Cordless Hydraulic Hole PuncherPunch & Die Sets
PG22/60DE Cordless: the ideal product for building and industrial works.
Made by Edilgrappa in Italy.
Categories: , Brand:
More Information
Specifications:
  • Max punch – ø 22 mm
  • Punching force – 147 kN (15 t)
  • Working pressure – 70 Mpa (700 bar)
  • Power supply – Battery
  • Motor – 18V / 20V
  • Cylinder – Double acting
  • Weight – 11.9 kg
  • Dimensions LxWxH – 580 x 127 x 278 mm