Ikura ISK-MP18LT battery hydraulic hole punch
The Ikura ISK-MP18LT battery hydraulic hole punch is engineered for efficient hole punching. This device is capable of creating an 18mm hole through 6mm steel or 4mm stainless steel, demonstrating its versatility and precision.
Categories: , Brand:
More Information
Motor: 18V DC
Battery pack: 18V DC 4.0Ah (lithium ion)
Charging time: 80 minutes
Output: 127.4kN
Stroke: 14mm